1. خانه
  2. کتاب
  3. کتاب الکترونیکی نبودم شدم هستم – رایگان
دسته‌بندی : کتاب

کتاب الکترونیکی نبودم شدم هستم – رایگان

⭐⭐⭐⭐⭐
مشخصات کتاب الکترونیک . نام کتاب کتاب نبودم، شدم، هستم . نویسنده سید محمدجواد قریشی . ناشر چاپی انتشارات سخنوران سال انتشار ۱۳۹۶ فرمت کتاب pdf تعداد صفحات ۱۷۴ زبان فارسی  9786004556224 شابک  

کتاب نبودم شدم هستم در سال 96 با رویکرد ایجاد خلاقیت و ساخت تمایز در زندگی فردی و کسب و کار نگارش شده است و یک محصول جهت افزایش میزان درآمد شماست

 

بخش هایی از این کتاب صحیح و درست و کامل نیست

اما همچنان میتواند به شما دید خیلی خوبی بدهد

معرفی کتاب نبودم، شدم، هستم
در کتاب نبودم، شدم، هستم، تالیف سید محمد جواد قریشی، یاد می‌گیریم چطور می‌توانیم از معمولی و عادی بودن دست بکشیم و متمایز شویم؛ زمانی که پا در این مسیر می‌گذاریم چه اتفاقاتی می‌افتد و چطور این تمایز را حفظ کنیم.

در دنیای ما اکثر انسان‌ها دوست دارند با بقیه فرق کنند. اما خریدن گوشی موبایل، لباس‌های مارک‌دار و عوض کردن مدل مو راه درستی برای ایجاد تمایز و دیده شدن نیست. تمایز وجه دیگری هم دارد. نکته مهم اینجاست که نمی‌دانند چطور متفاوت شوند. خیلی از ما دوست داریم وقتی در یک جمع قرار می‌گیریم از جمع دوستانمان و محیط کار بگیرید تا محیط خانواده، به چشم دیگری به ما نگاه کنند.

متأسفانه کاری که اکثراً انجام می‌دهند این است که سعی می‌کنند بیرون خودشان را تغییر بدهند. تا توجه دیگران را به سمت خودشان جلب کنند. عده‌ای لباس مارک‌دار می‌پوشند، یک عده به‌ طور مداوم در آرایشگاه‌ها هستند، گروه دیگر سراغ بدن‌سازی می‌روند، بعضی‌ها با وجود اینکه پول کمی هم دارند اما با پولشان گوشی یا ماشین می‌خرند، ساعت‌های خاص دستشان می‌کنند یا به سفرهای خارج از کشور می‌روند، حتی دست به عمل‌های زیبایی خطرناک می‌زنند. همه این‌ها فقط و فقط به خاطر این است که در جمعی که درونش قرار می‌گیرند دیده شوند و بتوانند از تجربیات خود در سفر برای دیگران تعریف کنند یا از امکانات ماشین‌شان حرف بزنند یا پز گوشی‌شان را به رقبای فرضی‌شان بدهند.

شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که خب مگر این‌ها چه اشکالی دارند؟ جواب من این است که اگر انجام یک کار (مثل خرید یک گوشی چند میلیون تومانی) برای اینکه روی کسی را کم کنیم یا کاری کنیم تا چشم کسی از حسودی بترکد یا بخواهیم به دیگران پز بدهیم باشد خیلی خیلی بد است.

ممکن است برای کاری که می‌کنید چنین دلیلی را نداشته باشید شما روی بدنتان کار کنید تا سلامتی بیشتری داشته باشید یا عمل زیبایی انجام دهید، شغلتان به‌ گونه‌ای باشد که لازم است به مکان‌ها مختلف سفر داشته باشید یا اینکه از آخرین مدل ماشین استفاده کنید این‌ها خیلی هم خوب هستند کسی این‌ها را نفی نمی‌کند اما اگر فقط بر روی این‌ها تمرکز کنیم به شدت ضرر می‌کنیم دچار حسادت، چشم و هم چشمی افسردگی نا امیدی و… . می‌شویم. قطعاً این ضرب‌المثل را که دست بالای دست بسیار است را شنیده‌اید، کسی پیدا می‌شود که از شما زیباتر خوش‌اندام‌تر ثروتمندتر و… است.

اگر به این مسیر ادامه دهیم ممکن است روزی به خودمان بیاییم و از خود بپرسیم مگر دیگران چه کسانی بودند که من برای این که به چشمشان بیایم آن‌قدر به خودم زحمت دادم آن‌قدر متحمل رنج شدم. البته ممکن است هیچ‌گاه به این دید نرسیم و تا آخر عمر مشغول دویدن باشیم تا به چشم دیگران بیایم متأسفانه در شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام شاهد چنین اتفاقاتی هستیم.

وقتی در این مسیر شوم قرار می‌گیریم تلاش می‌کنیم تا در جهتی فعالیت کنیم که رضایت دیگران را به همراه داشته باشیم اما شاید خودمان ذره‌ای از کاری که می‌کنیم راضی نباشیم از بیرون ویترین بسیار قشنگ و زیبایی را درست کرده‌ایم که همه حسرت آن را می‌خورند اما از درون ناراحت و افسرده هستیم خب این چه زندگی است که تأیید دیگری برای من مهم‌تر تأیید خود من است.

قطعاً خودتان خوب می‌دانید که با رشد شخصیت و فکر، درآمد و جایگاه اجتماعی‌تان رشد می‌کند و در ادامه شما می‌توانید از امکانات رفاهی بهتری بهره‌مند شوید، در صورتی که عکس این قضیه درست نیست شاید افرادی را دیده باشید که پشت بهترین ماشین‌ها می‌نشینند بهترین لباس‌ها را می‌پوشند در ابتدا با خود می‌گوید واو ببین چه آدم با کلاس و با شخصیتی اما زمانی که شروع به صحبت کردن می‌کند متوجه می‌شوید که وای این آدم حتی کوچک‌ترین بویی از شخصیت نبرده چقدر کوچک و حقیر فکر می‌کند چه دغدغه‌های سطح پایینی دارد بارها برای خود من پیش‌آمده با کسانی که خود را روشنفکر و عاقل می‌دانند صحبت کرده‌ام در ابتدا حرف‌های قشنگ و فلسفی زیبایی می‌زدند اما وقتی مکالمه بیشتر طول می‌کشد چیزی در پشت این ظاهر زیبا پیدا نمی‌کردم.

با خواندن در کتاب نبودم، شدم، هستم و عمل به تمرینات بعد از مدتی دوستان و اطرافیانتان از شما می‌پرسند چطور آنقدر تغییر کردی و متفاوت شدی، شما در جواب می‌گویید متفاوت نبودم بعد از خواندن این کتاب متفاوت شدم الان هم متفاوت هستم. البته باید یادآوری کنیم که رسیدن به تمایز درست مثل چیزهای درست دیگر یک شبه و سریع اتفاق نمی‌افتد پس برای متمایز شدن دنبال قرصی که بخوریم یا وسیله‌ای خاص نگردید.

فهرست مطالب کتاب
مقدمه
فصل صفرم: قبل از شروع
فصل اول: کنجکاوی
فصل دوم: نوری در دل تاریکی
فصل سوم: توجه به حواس
فصل چهارم: تجربه کردن
فصل پنجم: دیوانه
فصل ششم: کارها را رها کن
فصل هفتم: تصمیم‌گیری بهتر
فصل هشتم: پایداری در تمایز
نکته آخر
کتابنامه
تقدیر و تشکر
انتقادات و پیشنهادات

مشخصات کتاب الکترونیک
نام کتاب کتاب نبودم، شدم، هستم
نویسنده سید محمدجواد قریشی
ناشر چاپی انتشارات سخنوران
سال انتشار ۱۳۹۶
فرمت کتاب pdf
تعداد صفحات ۱۷۴
زبان فارسی موضوع کتاب کتاب موفقیت و خودسازی

شابک 9786004556224

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.

همین حالا شروع کن

تومان

محصولات مرتبط